top of page

o nas

Joanna i Łukasz Frant – prywatnie małżeństwo, tworzą duet również na polu muzyki kameralnej. Oboje są członkami AdAstra Piano Trio oraz Metropolis Piano Quartet, Łukasz Frant piastuje również stanowisko koncertmistrza i lidera wiolonczel Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a Joanna jest adiunktem w katedrze kameralistyki Akademii Muzycznej w Katowicach.

Największą zgodność, zgranie i muzyczną swobodę osiągają jednak w duecie wiolonczelowo fortepianowym. Wzajemne zrozumienie oraz wspólna pasja pozwoliła im wypracować własny styl charakteryzujący się głęboką ekspresją, wirtuozerią i dokładnością interpretacyjną.

 

 

 Duet doskonalił swoje umiejętności  w  Międzynarodowej Szkole Muzyki Kameralnej "Scuola Superiore Internationale  del Trio di Trieste" we Włoszech pracując z członkami słynnego zespołu. Jest też laureatem międzynarodowego konkursu muzyki kameralnej ‘Premio del Trio di Trieste’ we Włoszech oraz finalistą 29th Florence International Chamber Music Competition „Premio Vittorio Gui” we Florencji.  Koncertuje na festiwalach w Polsce i za granicą, m .in.  na Festiwalu Prawykonań w Katowicach, Śląskich Dniach Muzyki Współczesnej, Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Intersonanzen Festival w Poczdamie oraz Unerhorte Musik w Berlinie.

 

Repertuar zespołu obejmuje ważniejsze pozycje literatury na fortepian i wiolonczelę – od sonat wczesnoklasycznych poprzez Beethovena, Schuberta i Mendelssohna do Szostakowicza, Schnittkego czy Lutosławskiego. Repertuar współczesny zajmuje istotne miejsce w działalności zespołu, duet dokonał wielu prawykonań polskich i zagranicznych kompozytorów, w tym napisanych specjalnie dla nich sonat Piotra Mossa i Andrzeja Dziadka

Teatr_edycja_1__13_K_21585486808201.jpg
bottom of page